Jste-li lační po informacích a máte spoustu času na čtení, pak tu pro vás mám pár zdrojů, které jsou hodny bližšího prozkoumání.


library.uniteddiversity.coop

Rozsáhlá sbírka materiálů, zejména knih. Seznam nejpopulárnějších z nich. Rozděleno dle témat do adresářů. Ze jmen souborů odhadnete název knihy a občas i autora. Pokud knihu neznáte předem, nepoznáte, co obsahuje a zda stojí za to si ji stáhnout a přečíst. Na druhou stranu jich tam je ale fakt hodně.

Build It Solar

Obsáhlé stránky obsahující mix informací o projektech realizovaných autorem a odkazy na další stránky. Vlastní projekty jsou zpracované typicky velmi kvalitně. Kvalita odkazů je různá. Škoda, že vlastní tvorba není od odkazů lépe oddělena - její objevitelnost není úplně přímočará. Každopádně pro zájemce o udržitelnost jsou tyto stránky povinná četba.

Abeceda malých vodních pohonů

Stránky koncipované jako encyklopedie, určené pro všechny, co se chtějí amatérsky věnovat využití vodní síly pro radost a potěšení (slovy autora). Stránky obsahují pěkný přehled vodních motorů a čerpadel a určitě potěší srdce každého technika.

Thomas J. Epel's Web World Portal

Rozcestník na několik dalších stránek autora. Za zmínku stojí například DirtCheapBuilder.com, obsahující přehled témat, článků a knih (mnoho odkazovaných knih už jsem četl a všechny takříkajíc stály za to) nebo Sustainable Building and Living, což je přehled toho, jak se stavěl jeden dům (spousta informací o tom, jak stavět z kamene).